Dlaczego szczoteczka do zębów bambusowa jest lepsza od tradycyjnej?

Na pewno w dzisiejszych czasach lubimy być eco.Na pewno w dzisiejszych czasach lubimy być eco. Jednak z reguły wtedy, nie to nie wymaga od nas za dużego wysiłku oraz dużych wyrzeczeń. Świat na szczęście idzie do przodu i mamy dookoła coraz więcej ciekawych produktów oraz inicjatyw, które pomagają nam być eco. Do takich produktów należy na pewno szczoteczka bambusowa.

W szczoteczce tradycyjnej do zębów jest teoretycznie mało plastiku, ale pomyślmy ile już mieliśmy szczoteczek oraz ile jeszcze przed nami. Robi się z tego całkiem sporo plastiku. Jak często się zdarzało Wam kupować szczoteczkę w zasadzie jednorazową, chociażby na urlop. W kilka lat zbierze się wielka ilość szczoteczek.

Bambus

Bambus to naprawdę genialny materiał. Na pewno jest ekologiczny oraz biodegradowalny. Do swojego wzrostu kompletnie nie potrzebuje nawadniania oraz nawożenia. Bambus jest rośliną najszybciej rosnącą. Co więcej jest wytrzymały oraz twardy. Nie dziwi nas kompletnie popularność rosnąca tego surowca w produkcji przedmiotów użytku codziennego, mebli, rączek pędzli do wykonywania makijażu czy też szczoteczek do zębów.

Zalety szczoteczek bambusowych

Marki szczoteczek bambusowych dbają o naturalne środowisko. Szczególnie o wodne ekosystemy. Produkty ich są na pewno odpowiednie dla wegan. Szczoteczki bambusowe są dostępne w wersjach dla dzieci oraz także dla dorosłych. Mają także bardzo różną twardość włosia, która jest dobierana zależnie od naszych potrzeb. Rączka szczoteczek jest wykonana z bambusa. Włosie jest nylonowe oraz nie zawiera BPA oraz plastiku. Głównie się składa z rycynowego olejku. Jego kształt nie podrażnia także dziąseł. Opakowanie zostało wykonane z kartonu. Sama szczoteczka jest uznawana za ekologiczny surowiec.

Szczoteczki wymieniane powinny być co jakieś trzy miesiące. A więc bardzo podobnie, jak szczoteczki standardowe. Szczoteczki dla dzieci odpowiednie są dla maluszków od trzeciego roku życia.

Wśród zalet możemy wymienić:

  • brak podrażnienia dziąseł,
  • delikatne i skuteczne czyszczenie zębów,
  • bezpieczeństwo szkliwa,
  • hamowanie rozwoju bakterii,
  • wykonanie z surowców odnawialnych.

Jak poprawnie dbać o szczoteczkę bambusową?


Swoją szczoteczkę powinniśmy przechowywać w bardzo suchym miejscu. Nie możemy pozwolić jej leżeć na przykład na mokrym zlewie czy też stać w kubeczku na szczoteczki, do którego spływa woda. Po każdorazowym użyciu, należy starannie wyczyścić włosie, jeśli taka jest potrzeba. Należy co więcej zmyć z niej resztki pasty.

Bambus z czasem może zmienić swój kolor. Jest to proces naturalny, a więc nie przejmujmy się tym. Poza tym, jeśli odpowiednio będziemy dbali o szczoteczkę, to może być używana tak samo długo jak szczoteczka tradycyjna.

Texture obraz autorstwa freepik - www.freepik.com